کاشت ابرو با موی طبیعی

ابرو‌ها نقش بسیار مهمی در زیبایی و تقارن اجزای صورت دارند. کم‌پشت بودن یا نداشتن ابرو بر تصویری که شخص از خودش دارد، تأثیر می‌گذارد و می‌تواند اعتمادبه‌نفس شخص را پایین بیاورد.

 

در کلینیک سیب سرخ از تکنیک‌های پیشرفته و ثابت‌شده در حل مشکل ریزش موهای ابرو استفاده می‌شود. موهای ابرو ممکن است به علت اصلاح کردن زیاد، زخم شدن یا به دلایل ژنتیکی در نقاطی دچار ریزش کامل یا کم‌پشتی شوند و کاشت ابرو طبیعی  بهترین راه برای بازیابی موهای ابرو در این نقاط است.

در این مقاله به دلایل کاشت ابرو طبیعی, مراحل آن در کلینیک سیب سرخ و مراقبت‌های پس‌ازآن می‌پردازیم. همچنین می‌توانید پاسخ بسیاری از سؤالات خود را در قسمت سؤالات رایج دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید از طریق شماره‌های 22778000 (021) و تلگرام  با ما در ارتباط باشید.

 علت‌ها و دلایل کاشت ابرو


  • زخم و جراحت در ناحیه صورت و باقی ماندن جای زخم، به‌عنوان‌مثال براثر تصادف با ماشین یا حوادث صنعتی یا سوختگی با آتش یا مواد شیمیایی.
  • انجام جراحی یا برخی درمان‌های پزشکی: به‌طور مثال جراحی در ناحیه ابرو برای برداشتن تومور یا بازسازی زخم‌های ناحیه صورت یا انجام شیمی‌درمانی و پرتودرمانی که باعث ریزش مو می‌شوند.
  • اصلاح کردن و کندن موهای ابرو به‌دفعات بسیار زیاد
  • نداشتن مو یا ریزش موی ابرو به دلایل ژنتیکی

ریزش مو و ابرو در زنان و مردان یکی از مشکلات رایجی است که زندگی بسیاری از مردان و زنان را در سراسر جهان تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.یکی از روش های درمان و ریزش مو ، PRP است. ترمیم مو به روش PRP یکی از پیشرفته‌ترین روش‌های درمانی غیر جراحی است که می‌تواند نتایج مشابه کاشت مو را با طول درمان نصف برای بیمار ایجاد کند.

تعداد زیادی از افرادی که عمل کاشت ابروی طبیعی را انجام می‌دهند به‌طور مادرزادی ابرو‌های نازک یا کم‌پشتی دارند و تعداد زیادی نیز موهای ابروی خود را براثر اصلاح کردن بیش‌ازحد به خاطر درست کردن یک مدل ابروی خاص، ازدست‌داده‌اند.

طراحی ابرو


فرم ابروی خانم‌ها و آقایان تفاوت‌های برجسته‌ای دارد. آقایان معمولاً ابروهای کلفت‌تری دارند که بیشتر حالت افقی دارد درحالی‌که ابروی خانم‌ها ظریف‌تر است و بیشتر حالت دارد.

زاویه دادن به فولیکول‌های مو در حین کاشت ابروی طبیعی مهم‌ترین مسئله در عمل کاشت موی ابرو هست. موها در قسمت ابتدایی ابرو به سمت بالا هستند و با دور شدن از قسمت ابتدایی رفته‌رفته موها حالت افقی پیدا می‌کنند. موهایی که در قسمت بالایی ابرو کاشته می‌شوند کمی ‌به سمت پایین و موهایی که در قسمت پایینی ابرو کاشته می‌شوند کمی ‌رو به بالا هستند. به این صورت موهای بالا و پایین ابرو قسمت میانی آن را پوشش می‌دهند و ابرو‌ها دقیقاً به حالت طبیعی کاشته می‌شوند.

 

کاشت ابرو عملی بسیار ظریف است که نیازمند مهارت و هنر بالایی است. در این عمل شکل و فرم ابروها با توجه به فرم صورت، ظاهر چهره و خواسته‌های بیمار به‌دقت طراحی می‌شود. دکتر مقامی در حین کاشت ابرو به نکاتی مانند کمان‌ابرو، پهنای متناسب ابرو، فضا و فاصله بین دو ابرو و طول ابرو توجه ویژه دارند.

مراحل جراحی کاشت ابرو


انجام عمل کاشت ابرو و رسیدن به نتایج مثبت نیازمند دانش، مهارت و تجربه بالایی است. تیم کاشت ابرو در کلینیک سیب سرخ برگزیده‌ای از بهترین متخصصین این زمینه هستند و بدین ترتیب ما به بیماران خود این اطمینان را می‌دهیم که عمل کاشت ابروی آن‌ها به بهترین نحو انجام خواهد شد و رسیدن به نتایج دلخواهشان را تضمین می‌کنیم.

تعداد ابروهای کاشته شده نسبت به وضعیت ابرو و خواسته‌های شما متفاوت است. ممکن است مراحل کاشت ابرو تنها برای پوشاندن جای زخم کوچکی انجام شود یا به‌منظور بازیابی کامل فرم ابروها انجام شود. بسته به این شرایط ممکن است عمل کاشت ابرو شامل کاشت 50 تا 400 فولیکول مو برای هر ابرو باشد که البته هر فولیکول ممکن است حاوی یک یا دو تار مو باشد.

اولین قدم در کاشت ابرو طبیعی ، طراحی ابرو است که با مشاوره و نظرخواهی از خود شما انجام می‌شود و متخصص زیبایی اطمینان حاصل خواهد کرد که ابروی طراحی‌شده علاوه بر فرم و ظاهر صورت شما، با خواسته‌های شما نیز تطابق دارد.

قبل از شروع کاشت ابرو در محل موردنظر ماده بی‌حسی تزریق می‌شود و به بیمار نیز آرام‌بخش داده می‌شود و بنابراین بیمار در حال انجام کاشت ابرو کوچک‌ترین درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد. موهایی که قرار است کاشته شوند از پشت سر و به روش FUG یا FUE گرفته می‌شوند. نوع روش گرفتن گرافت مو با مشورت پزشک و بیمار و با توجه به مدل موی بیمار، جنس موها و خواسته‌ی بیمار، انتخاب می‌شود.

گاهی اوقات گرافت‌های مو از پشت گوش و گاهی برای گرفتن موهای نازک‌تر، از موهای پایین پشت سر گرفته می‌شود. در حینی که گرافت‌های مو در زیر میکروسکوپ در حال آماده‌سازی برای کاشت هستند، متخصص کاشت مو محل کاشت موها در ابرو را آماده می‌کند و در این حین زاویه و جهت کاشت مو را به‌دقت تعیین می‌کند. سپس گرافت‌های آماده شده در محل خود در ابرو کاشته می‌شوند. این کار توسط متخصص جراحی زیبایی انجام می‌شود.

چند ساعت بعد از کاشت ابرو، برای بررسی وضعیت موهای کاشته شده، ابروها دوباره چک می‌شود تا این اطمینان حاصل شود که کاشت ابرو دقیقاً مطابق با خواست پزشک و بیمار انجام‌ شده است و حالت ابرو و تراکم موها به‌صورت مورد انتظار است. تا زمانی که پزشک و بیمار هر دو از نتایج کاشت ابرو رضایت کامل نداشته باشند، پروسه‌ی کاشت ابرو متوقف نخواهد شد.  مدت‌زمان کاشت ابرو به تعداد موهای کاشته شده بستگی دارد، اما معمولاً در حدود 4 ساعت طول می‌کشد. بعد از اتمام عمل کاشت مو، بیماران می‌توانند کلینیک را ترک کنند. بلافاصله بعد از کاشت ابرو کمی ‌احساس درد و ناراحتی جزئی در ابرو‌ها احساس می‌شود. تا حدود 5 روز بعد از کاشت ابرو، اطراف هر ابروی کاشته شده پوسته‌های خونی کوچکی وجود دارد و پوست ابرو و اطراف آن سرخ است که البته می‌توان این سرخی را با آرایش پوشاند.

برخی از بیماران ممکن است طی سه روز بعد از کاشت مو دچار ورم و کبودی در اطراف چشم شوند که جای نگرانی ندارد و به‌سرعت برطرف خواهد شد. درصورتی‌که در محل گرفتن گرافت مو بخیه زده‌ شده باشد، این بخیه چند هفته بعد کشیده می‌شوند. البته درصورتی‌که از روش FUE برای کاشت موی طبیعی استفاده ‌شده باشد هیچ جای زخم و بخیه‌ای در سر وجود نخواهد داشت.

 موهای کاشته شده حدوداً دو یا سه هفته پس از عمل کاشت ابرو، ریزش می‌کنند و بعد از چهار ماه دوباره شروع به رشد کردن می‌کنند. طی دو تا سه هفته اول بعد از کاشت ابرو، ظاهر ابرو‌ها خوب است. بعد از این مدت ابرو‌ها به‌طور کامل می‌ریزد و 4 ماه بعد شروع به رشد می‌کند. بعد از گذشت شش ماه تراکم موهای ابرو بیشتر و بیشتر می‌شود. ازآنجایی‌که موهای کاشته شده از سر پیوند زده شده‌اند، ویژگی خود را حفظ می‌کنند و بیشتر از موهای ابرو رشد می‌کنند، بنابراین هر 10 تا 14 روز باید کوتاه شوند.  

عوارض و خطرات کاشت ابرو بسیار کم است که شامل این موارد می‌شود: رشد نامناسب و کم موهای کاشته شده، باقی ماندن جای زخم در محل گرفتن گرافت مو، تمایل بیمار برای تکرار عمل برای رسیدن به تراکم موی بیشتر.

4

مراقبت‌های بعد از عمل


بعد از انجام عمل کاشت ابرو اکثر بیماران هیچ درد و ناراحتی را حس نمی‌کنند و می‌توانند کلینیک را ترک کنند و درصورتی‌که داروی آرام‌بخش به آن‌ها داده نشده باشد خودشان شخصاً می‌توانند تا خانه رانندگی کنند. اکثر بیماران می‌توانند روز بعد از کاشت مو به کار خود بازگردند.

صبح روز بعد از کاشت مو باید محل موهای کاشته شده، در زیر دوش به‌آرامی ‌شست‌وشو داده شود و نقاط خونی کوچک در محل کاشت ابرو بااحتیاط جدا شود. در اولین روز بعد از کاشت مو این کار باید حداقل سه بار انجام شود و طی یک هفته بعدازآن، این کار دو بار در روز انجام شود.

 بعد از هر بار دوش گرفتن باید پماد آنتی‌بیوتیک به ابرو مالیده شود که باعث می‌شود نقاط خونی ریز در محل کاشت ابرو نرم‌تر شوند و راحت‌تر جدا شوند. در برخی موارد بعد از کاشت ابرو، افراد دچار کبودی و ورم در اطراف چشم می‌شوند که این حالت بعد از تقریباً یک هفته برطرف می‌شود.

تمامی‌ پوسته‌های خونی ریزی که در محل کاشت ابرو وجود دارند حدوداً 10 روز بعد از کاشت ابرو کاملاً از بین می‌روند. بعدازاین زمان، ظاهر ابروی شما به حالت کاملاً طبیعی خواهد بود و به‌هیچ‌وجه مشخص نیست که عمل کاشت ابرو انجام داده‌اید. پس از چند روز ابرو‌ها شروع به ریزش می‌کنند چراکه وارد دوره‌ی کمون می‌شوند و رشد مجدد آن‌ها حدود سه تا چهار ماه طول خواهد کشید. در این مدت ابروها دقیقاً مانند حالت قبلی خود قبل از کاشت مو هستند و به همین علت معمولاً گذراندن این دوره برای بیماران بسیار مشکل است اما توصیه ما به بیماران این است که صبوری به خرج دهند.

بعد از مدتی، زمانی که شاید اصلاً انتظارش را ندارید، موهای ابرو شروع به رشد مجدد می‌کنند. ازآنجاکه موهای کاشته شده از سر گرفته‌شده‌اند و ویژگی‌های خود را حفظ کرده‌اند، سرعت رشد آن‌ها بالا است و بعد از مدتی نیاز به کوتاه کردن دارند. برای حفظ ظاهر زیبایی ابروهای جدیدتان هرچند وقت یک‌بار لازم است آن‌ها را کوتاه کنید. شما می‌توانید با موهای ابروی خود دقیقاً مانند موهای معمولی ابرو رفتار کنید، آن‌ها را شانه کنید، کوتاه کنید، رنگ کنید و حتی در صورت دلخواه اصلاح کنید یا وکس بزنید.

رشد زیاد موهای ابرو به‌مرور زمان کم می‌شود و موهای کاشته شده کم‌کم برخی ویژگی‌های موی ابرو را به خود می‌گیرند. در برخی موارد برای رسیدن به تراکم بالای ابرو و رسیدن به نتایج دلخواه بیمار نیاز به انجام دو یا سه جلسه کاشت ابرو می‌باشد. در این صورت بین هر جلسه کاشت ابرو باید حداقل 8 ماه فاصله بیافتد تا در این مدت نتایج کامل کاشت موی قبلی به‌طور کامل مشخص شود.

نحوه مراقبت از ابرو بعد از عمل کاشت ابرو

 موهای کاشته شده از ابرو از موهای سر گرفته می‌شوند و بنابراین مانند موهای سر به‌سرعت رشد می‌کنند. این موضوع به این معناست که شما باید به‌طور منظم موهای ابروی خود را کوتاه کنید، درست مانند موهای سر. همچنین لازم است ابروی خود را به‌خوبی شانه بزنید تا موهای کاشته شده به‌خوبی با موهای طبیعی ابرو هماهنگ شود. کوتاه کردن و شانه کردن مرتب ابرو‌ها تنها مراقبت مورد نیاز برای ابروی کاشته شده است که کار بسیار ساده و آسانی است و تمامی ‌افراد به‌زودی درمی‌یابند که موهای کاشته شده به‌خوبی با موهای طبیعی ابروی آن‌ها هماهنگ است و ظاهری طبیعی دارد.

هزینه کاشت ابرو


کاشت ابرو عمل ارزانی نیست. هزینه‌ کاشت ابرو به تعداد گرافت‌های موردنیاز برای کاشت، روش پیوند زدن مو و ابزار‌های استفاده‌شده برای پیوند زدن مو بستگی دارد. هزینه کاشت ابروی طبیعی به شرایط خاص شما، روش کاشت مو و تعداد تار موی مورد نیاز برای پیوند بستگی دارد، در جلسه ای که برای مشاوره در نظر گرفته می شود ، قیمت کاشت ابروی طبیعی برای شما مشخص می گردد .