چال گونه

چال گونه یکی از فاکتورهای زیبایی صورت
چال گونه مثل بسیاری از فاکتورهای زیبای صورت ، برای بعضی افراد مهم است زیرا حس می کنند حین خندیدن ، جذاب تر شده و حتی جوان تر به نظر می رسند. این فقط یک حس نیست و از نظر علم زیبایی شناسی ، حقیقتا چنین ظاهری را برای فرد به وجود می آورد.

روش انجام
جراحی كاشت چال گونه (چال خنده) به دو روش انجام می‌شود و بسته به نوع صورت افراد متقاضی متفاوت است. اگر صورت فرد لاغر و استخوانی نباشد، جراح چربی‌های آن قسمت از صورت كه محل ایجاد چاله است را ساكشن می‌كند تا یك فرورفتگی كوچك درست زیر گونه‌ها و در ناحیه خنده او به وجود بیاید‌ اما اگر صورت فرد لاغر باشد و تجمع بافت چربی در ناحیه زیر گونه‌ها ‌(روی لپ‌ها) نداشته باشیم، جراح می‌تواند از داخل دهان، قسمتی را كه قرار است روی صورت چال بیفتد با بخیه جمع كند و به این ترتیب، چال گونه را برای فرد به‌وجود آورد.
این جراحی معمولا سرپایی است و نیازی به بستری‌شدن در بیمارستان ندارد و با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، اما ممكن است بسته به شرایط، نیاز به تزریق داروی بیهوشی باشد.از طرفی بعد از جراحی و از بین رفتن اثر داروی بیهوشی یا بی‌حسی موضعی، فرد در ناحیه جراحی شده احساس درد و سوزش دارد كه با مسكن و به مرور زمان رفع می‌شود.

بهبودی پس از جراحی
زمان بهبودی پس از جراحی چال گونه نسبتا کم است. می توانید چندین ساعت پس از جراحی خوردن غذاهای نرم را شروع کنید و احتمالا از صبح روز بعد می توانید فعالیت های نرمال خود را از سر بگیرید. در اغلب موارد، در عرض یک تا دو روز پس از جراحی می توانید به سر کار برگردید. در طول دوره بهبودی، چال گونه های جدید شما در همه اوقات مشخص هستند. با این حال، پس از چند هفته، چال گونه ها فقط وقتی می خندید مشخص می شوند

آيا چال گونه‌اي که کاشته مي‌شود تا آخر عمر براي فرد باقي مي‌ماند يا پس از مدتي از بين مي‌رود؟
نمي‌توان به‌صورت صددرصد گفت که اين چال گونه کاشته‌شده تا آخر عمر براي تمام افراد، باقي مي‌ماند. به عبارت ساده‌تر به‌خاطر بخيه‌اي که در ناحيه داخلي دهان زده مي‌شود، ممکن است حالت چسبندگي در آن قسمت ايجاد شود و اين چسبندگي براي برخي از افراد، چال گونه مادام‌العمر را در پي داشته باشد و براي برخي ديگر اين‌طور نباشد.

پروتز-گونه

مواردی که باید قبل از جراحی چال گونه رعایت شود
شب قبل از عمل چال گونه آنتی بیوتیک مصرف شود ( معمولا آموکسی سیلین 200 میلی گرم هر هشت ساعت ) و تا زمان افتادن بخیه ها ادامه داشته باشد.
دهان شویه قبل از عمل انجام شود و سپس هر 2-3 ساعت یک بار تکرار شود.
از پماد آنتی بیوتیک برای پوست صورت استفاده شود.
عدم استفاده از غذاهای جویدنی و صفت در 2 هفته اول پس از جراحی چال گونه.
عدم حرکات سریع و ناگهانی صورت تا یک هفته پس از عمل زیبایی چال گونه و عدم ماساژ صورت.

آیا کاشت چال گونه، عارضه خاصی هم به دنبال دارد؟
عارضه خاصی که نه اما ممکن است افرادی که این کار را انجام داده‌اند، مشکل‌هایی را هنگام خندیدن یا ابراز احساساتی که به حرکات عضلات صورت نیاز دارند، احساس کنند و نتوانند مانند قبل، میمیک خنده یا سایر ابراز احساسات صورتی خود را داشته باشند. از طرف دیگر، ممکن است قطع اعصاب ناحیه‌ای که کاشت چال گونه در آن انجام می‌شود و عوارض ناشی از آن هم برای افراد متقاضی پیش بیاید.

هزینه اش چقدر است؟
بسته به دکترهای مختلف متفاوت است اما در کل برای دو طرف صورت از یک میلیون و نیم تا دو میلیون متغیر است.