هزینه کاشت و پیوند مو

1

هزینه کاشت مو به شرایط بیمار بستگی دارد. بسیاری به اشتباه بر این باورند که هزینه کاشت مو سرسام‌آور است و به همین دلیل حتی به فکر انجام دادن این عمل نمی‌افتند. هزینه كاشت مو sut و روش‌های دیگر، بر اساس برآورد کارشناسان چندان بالا نیست و چنانچه مزایای عمل نیز در نظر گرفته شود، بدون شک سرمایه‌گذاری ارزشمندی محسوب خواهد شد. هزینه کاشت ابرو و موی سر  با توجه به تعداد پیوندهای مو متغیر است و به‌طبع هزینه تعداد جلسه‌های بیشتر و طولانی‌تر بالاتر خواهد بود.

هزینه کاشت مو چقدر است؟ این سؤال یکی از متداول‌ترین پرسش‌هایی است که بارها با آن مواجه می‌شویم. این هزینه تابعی از چند عامل تعیین کننده است. از آنجایی که هر مورد جراحی کاشت مو متفاوت با دیگری است، طبعاً هزینه تمام جراحی‌ها یکسان نخواهد بود.

اگر می‌خواهید از هزینه کاشت مو آگاه شوید، می‌توانید از امکان مشاوره آنلاین کلینیک استفاده کنید تا متخصصان پس از تعیین کردن تعداد پیوندهای لازم، هزینه جراحی را برآورد کنند.

تعداد پیوندهای لازم


 هزینه جراحی کاشت موی سر در درجه اول به تعداد پیوندها بستگی دارد. این تعداد بر اساس میزان ریزش موی فعلی، احتمال ریزش مو در آینده، ترجیح بیمار و توصیه جراح تعیین می‌شود. برخی بیماران ترجیح می‌دهند در صورت زیاد بودن تعداد پیوندها، جلسه‌های بیشتر اما کوتاه‌تری داشته باشند، حال‌آنکه دیگران تمایل دارند تعداد جلسه‌ها را تا حد ممکن کاهش دهند. قیمت كاشت مو تابعی از دو عامل اصلی بودجه در نظر گرفته‌شده و تعداد پیوندهای لازم است.

  • نوروود 2- مراحل اولیه عقب نشینی خط رویش مو- 500 تا 800 پیوند.
  • نوروود 3- خط رویش موی عقب رونده- 800 تا 1000 پیوند.
  • نوروود 4- طاسی الگوی مردانه، شامل فرق سر- 1000 تا 1500 پیوند.
  • مرحله 5 مقیاس نوروود

تعداد پیوندهای مورد نیاز: 2700 تا 5000

  • مرحله 6 مقیاس نوروود

تعداد پیوندهای مورد نیاز: 3500 تا 6000

  • کاشت مو برای طاسی الگوی مردانه‌ی شدید، یعنی نوروود 7، به حدود 7500 پیوند نیاز داشته و گرانترین نوع کاشت خواهد بود.

45

مدرن و نوآورانه


 مراجعین باید متوجه این نکته باشند که دلیل بالا بودن هزینه پیوند مو این است که در این عمل از فن‌آوری پیشرفته و مدرن بهره گرفته می‌شود. ازآنجایی‌که نتایج عمل کاشت مو دائمی است، این هزینه تنها یک بار در طول عمر پرداخت خواهد شد. هزینه این عمل در بعضی از ناحیه‌ها پایین‌تر است. در مجموع هزینه عمل به پزشک معالج، محل کاشت مو و تعداد پیوندهای لازم بستگی دارد.

نوع عمل


هزینه ترمیم مو به نوع عمل و این‌که آیا جراحی بر اساس تکنیک استخراج واحد فولیکولی (FUE) یا پیوند باریکه مو انجام می‌شود، بستگی دارد. چون تکنیک FUE زمان‌برتر و دشوارتر است، طبعاً هزینه آن نیز بیشتر است. اگرچه عمل‌های تخصصی FUE، مانند تکنیک جداسازی CIT، این امکان را برای پزشک فراهم می‌آورد تا پیوندها را به‌صورت گزینشی از ناحیه‌های با تراکم بالاتر و پرپشت‌تر انتخاب کند تا به‌این‌ترتیب موهای کاشته شده بیشتری از پیوندها ایجاد شود.

نتایج سریع


 فن‌آوری پیشرفته کنونی دستیابی به نتایج سریعی را ممکن می‌سازد که پیش‌ازاین دور از دسترس بود. کاشت مو به روش FUE هیچ‌گونه جای زخم قابل‌توجهی را بر روی سر باقی نمی‌گذارد و بیمار حتی می‌تواند مو را پس از عمل کوتاه کند. نتایج چنان طبیعی است که اطرافیان به‌سختی می‌توانند موی کاشته شده را از موی اصلی تشخیص دهند. هزینه‌ای را که برای کاشت مو پرداخت می‌شود باید یک نوع سرمایه‌گذاری محسوب کرد. تمام افرادی که از ریزش مو و طاسی ناراحت هستند، می‌توانند از راه‌حل جراحی کاشت مو بهره بگیرند. در برخی از کلینیک‌ها کاشت موSUT هم انجام می‌گردد. ضمن اینکه قیمت کاشت مو SUT نیز خیلی بالا نمی‌باشد.

روش‌های کم‌هزینه


 اگرچه روش‌های کاشت مو در زنان با هزینه بسیار پایین وسوسه‌برانگیز به نظر می‌رسد، اما در واقع به دلیل رضایت‌بخش نبودن نتایج و ایمن نبودن عمل، انتخاب مناسبی محسوب نمی‌شود؛ بنابراین منطقی‌تر آن است که اگر در جستجوی بهترین نتیجه هستید، هزینه آن را نیز بپردازید. استخراج واحد فولیکولی در حال حاضر پیشرفته‌ترین عمل کاشت مو در بانوان و آقایان  به شمار می‌رود.

مقایسه هزینه


 عمل کاشت مو در مقایسه با دیگر روش‌های ترمیم مو بسیار ارزان‌تر است. انواع فراورده‌ها و افشانه‌های موی کاهش‌دهنده طاسی اثر موقتی دارند و باید بارها و بارها به کار برده شوند؛ بنابراین هزینه این روش‌ها در نهایت چند برابر عمل کاشت مو خواهد بود. در پایان باید گفت که اگرچه هزینه کاشت مو در وهله نخست بالا به نظر می‌رسد، اما ماندگاری نتایج و مزایای عمل، بهترین توجیه برای این سرمایه‌گذاری ارزشمند است که زیبایی و اعتمادبه‌نفس بیشتر را به ارمغان می‌آورد.

2

انتخاب جراح


 در کل، هزینه کاشت مو به این بستگی دارد که چه کسی آن را انجام می‌دهد. هزینه کل عمل را جراح تعیین می‌کند. اصول انتخاب یک جراح شبیه به اصول خرید جدیدترین لپ‌تاپ، آیفون یا هر وسیله الکتریکی دیگری بوده و اساساً به کیفیت کاری که انجام می‌دهد بستگی دارد. فرق دستمزد یک جراح خوب و سایر جراحان مثل تفاوت دستمزد یک بازیگر نقش اصلی باتجربه و دستمزد یک بازیگر نقش مکمل است، زیرا همه چیز به میزان محبوبیت جراح و میزان تقاضا برای کار او بستگی دارد؛ خودِ این محبوبیت و میزان تقاضا نیز به تعداد بیماران مشهور یک جراح و سایر سوابق کاری او بستگی دارد. اگر تصمیم به استفاده از این روش کاشت مو و ترمیم مو گرفته‌اید، سخت‌ترین کار شما انتخاب جراح موی مناسب خواهد بود. در این انتخاب می‌بایست به گواهینامه‌ها، تجربه و شهرت جراح بیشتر اهمیت داده شود.

اگر قرار است کاشت مو انجام دهید، بهتر است یکبار هزینه کنید .اگر قرار است کاشت مو انجام دهید، بهتر است احتمال موفقیت آن را تا حد ممکن بالا ببرید. در صورتی که پیوند موی انجام شده مؤثر بوده و ریزش مویتان هم متوقف شود، تنها یک بار برای درمان هزینه خواهید کرد.برای توقف ریزش مو بعد از کاشت مویتان، از لیزر استفاده کنید. این کار به باقی ماندن موهایی که هنوز دارید کمک کرده و شما را از انجام کاشت موی دوم و سوم بی‌نیاز می‌کند. پس اگر ریزش مویتان را هم متوقف کنید، تنها یک بار برای کاشت مو هزینه خواهید کرد. برای افرادی که در مراحل 5، 6 یا 7 مقیاس نوروود هستند، این روش تنها گزینه است. همچنین، لیزر به تنهایی نمی‌تواند باعث شود در ناحیه‌هایی که کاملاً طاس شده‌اند و مدت‌ها است مویشان را از دست داده‌اند دوباره مو رشد کند. اگر مدتی است که به این مرحله رسیده‌اید، بهترین گزینه برایتان کاشت مو و به دنبال آن استفاده از لیزر است تا مطمئن شوید که طاسی‌تان بیش از پیشرفت نمی‌کند.لیزر با کمک به توقف ریزش موهایتان از بدتر شدن وضعیت طاسی‌ شما جلوگیری می‌کند. لیزر تنها می‌تواند سلول‌هایی که هنوز زنده‌اند را تحریک کند. رسیدن به مرحله 5 یا بالاتر به این معنی است که تعداد زیادی از فولیکول‌هایتان مرده‌اند.شما می‌توانید به محض بهبودی از کاشت مو، که معمولاً چندین هفته بعد از عمل خواهد بود، از لیزر استفاده کنید، تا با توقف ریزش مو، از موهایی که در ادامه خواهید داشت لذت ببرید.