عمل ليفتينگ

عمل ليفتينگ، صورت را 5 تا 10 سال جوانتر از آنچه هست نشان مي‌دهد.
عمل ليفتينگ (كشش پوست صورت) معمولاً در افراد 60-40 ساله انجام مي‌شود و البته در هر سن قابل اجراست، در اين عمل با برداشتن چربي اضافي، سفت كردن عضلات زيرين و كشيدن پوست صورت و گردن، نشانه‌هاي افزايش سن كاهش مي‌يابد.

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام عمل لیفتینگ صورت هستند؟

متقاضی باید از سلامت عمومی برخوردار باشد و به بیماری های خاصی مثل مرض قند و فشار خون مبتلا نباشد. این بیماری ها روی فرآیند ترمیم زخم تاثیر منفی دارند. به علاوه، نارسایی های قلبی و سایر بیماری هایی که بیهوشی را پرخطر می کند نباید وجود داشته باشد. همچنین توجه داشته باشید که دخانیات فرآیند ترمیم زخم را دچار اختلال می نماید و نتیجه جراحی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد.

timthumb (1)

کجا عمل انجام می شود؟

جراحی صورت هم در بیمارستان و هم در مراکز دی کلینیک (جراحی محدود) انجام می شود. در صورت درخواست شما معایب و محاسن آنها را در هر مورد خاص می توان توضیح داد. مدت بستری از چند ساعت تا یک شب بسته به شرایط بیمارستان و جراح دارد. پذیرش در بیمارستان یا دی کلینیک صبح روز عمل می با شد. تمام آزمایشات-رادیوگرافی ها-نوار قلب و سایر موارد لازم یک هفته قبل از عمل باید انجام شود. شما هر زمانی که خروجتان از بیمارستان مطمئن باشد خواهید رفت. معمولا عصر روز عمل و یا یک شب بستری بستگی به وضعیت شما نسبت به بیهوشی و عمل خواهد داشت.

کرم های ضدچروک تا چه حد موثر هستند؟

این کرم ها تاثیراتی روی سطح پوست دارند. اما در فرآیند پیری پوست، بافت زیرجلدی و عضلات پوست شل می شوند. کرم ها نمی توانند اثری روی عضلات و بافت زیرجلدی داشته باشند. دسترسی به این نقاط فقط با جراحی های زیبایی آن هم به صورت محدود میسر است.

نتیجه جراحی لیفتینگ صورت تا چه حد پایدار است؟

چه شما جراحی انجام بدهید و چه انجام ندهید فرآیند پیری در حال رخ دادن است. اگر لیفت صورت انجام میدهید و افتادگی پوست و عضلات صورت را اصلاح کنید، فرآیند پیری ادامه می یابد و ظاهر فرد پس از ده سال به حالت قبل از جراحی بر می گردد.

توصیه‌های قبل از عمل

شب قبل از عمل، حمام نمایید و سر خود را بشویید.هنگام ورود به اتاق عمل، صورت شما باید فاقد هر گونه آرایشی باشد بهتر است موها سر خود را تا حد امکان کوتاه نمایید.از دو هفته قبل از عمل تا یک هفته بعد از عمل، از خوردن داروهای بروفن ، ایندومتاسین ، پیروکسیکام، مفنامیک اسید و آسپیرین خوداری کنید و چنانچه به هر دلیلی نیاز به مسکن داشتید، فقط از استامینوفن ساده یا استامینوفن کدئین‌دار استفاده نمایید.

مراقبت‌های بعد از عمل

تا چند روز فعالیت‌های خود را کم کرده و استراحت نمایید.در موقع خوابیدن، سر بالاتر از بدن قرار گیرد (جهت کاهش تورم و کبودی).قرار دادن کمپرس سرد روی محل عمل، باعث کاهش تورم و خونریزی می‌گردد.تا چند هفته ممکن است احساس کشیدگی پوست صورت را داشته باشید که برطرف خواهد شد.کم حسی و یا بی حسی لاله گوش تا چند هفته طبیعی است.

بعد از عمل، آنتی بیوتیک تجویزی را مرتب مصرف کنید.تا مدتی بعد از عمل، از مصرف آسپیرین و برخی از داروهای ضدالتهابی و استعمال دخانیات پرهیز کنید.تا حد امکان از بروز سرماخوردگی جلوگیری کرده و در صورت ابتلا، سریعا درمان کنید.از تماس مستقیم با تابش آفتاب دوری کرده و از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنید.حرکات صورت، مثل جویدن را کمتر انجام دهید.