رفع گودی زیر چشم

H1374578691

گودی یا پف زیر چشم یکی از بیماری های رایج در جامعه امروز است. این اتفاقی نیست که بسیاری از ما به آن مبتلا شده ایم. گودی زیر چشم معمولا سبب کم آب شدن بدن می شود. بسیاری از افراد هر روز چند فنجان قهوه، نوشیدنی های غیرالکلی یا آب میوه های بسته بندی شده می خورند، بدون اینکه بدانند هر کدام از این "نوشیدنی ها" اثری ادرارآور دارد و به شدت سبب کم آب شدن بدن می شوند. این نوشیدنی ها را با نوشیدن مقدار کمی آب ترکیب کنید، شما بدنی دارید که به آب نیاز شدیدی دارد، و خوردن این نوشیدنی ها باعث می شود که بدن به خوبی کار نکند. با افزایش جذب آب و کاهش میزان نوشیدنی های ادرارآوری که هر روز مصرف می کنید، نتایج مثبت فوری تضمین شده است.

با افزایش سن، بسیاری از افراد دچار گودی زیر چشم می شود، اگر چه بسیاری از جوانان نیز به پف زیر چشم دچار می شوند. این بیماری ها باعث می شوند که فرد خسته، مریض و ناسالم به نظر برسد، حتی وقتی که سالم است. این وضعیت بر روابط میان فردی، فرصت های تجاری و عزت نفس فرد تاثیر می گذارد.

علل گودی زیر چشم

یکی از مهم ترین علت های ایجاد سیاهی زیر چشم ، استرس است و همین طور فشار روانی و همچنین توارث باعث گسترش این تکه سیاه دور چشم می شوند. با این حال، گودی زیر چشم اکنون به یک دغدغه اصلی تبدیل شده و بسیاری از افراد مستعد مبتلا شدن به آن هستند. از این رو، گودی چشم به شدت ناخوشی آور است و باعث می شود فرد احساس خستگی مفرط کند. باید بدانیم که با افزایش سن،گودی دور چشم ایجاد می شود.اما امروزه، به دلیل سطح استرس زیادی که بسیاری از افراد دارند، مستعد  ایجاد گودی زیر چشم خود هستند. به همین نحو، این عارضه به دلیل رژیم غذایی نامناسب، ضعف، خستگی و همچنین کم خوابی بوجود می آید.

از دیگر عوامل موثر ژنتیک است. ژنتیک، همانند افزایش سن تاثیر زیادی در ایجاد گودی زیر چشم نقش دارد. با افزایش سن، حجم بافت نرم و تراکم استخوان از بین می رود و باعث چهره ای گودافتاده می شود که موجب می شود گودی زیر چشم ایجاد شود. با این حال، وضعیت  چشم ها در صورت شما تغییری نکرده است." قاب" دور چشم ها تغییر کرده است. علاوه براین، با از بین رفتن حجم زیر چشم ها، سیاهرگ های آن ناحیه نمایان تر می شوند و دایره های تیره ایجاد می کنند.

رفع گودی زیر چشم

داروهای خانگی

در زیر برخی از راهنماییهای ساده برای جلوگیری و رفع گودی زیر چشم وجود دارد.

8-10لیوان در روز اب بنوشید

--استراحت و خواب کافی

--رژیم غذایی خوب و متعادل از جمله  سبزیجات و میوه .

--هرگز غذاهای اشغال و فراوری شده نخورید که حاوی رنگ خای مصنوعی هستند منجر به محافل تیره چشم میشوند.

--اجتناب از سیگار کشیدن

- دوری از اضطراب و استرس .تمرین مدیتیشن .

--هرگز از سفید کننده استفاده نکنید .از پک های طبیعی صورت استفاده کنید.انها اثرات مضری ندارند.

--رژیم غذایی غنی از ویتامین kبرای چشم مناسب است . اعمال کرم گیاهی حاوی ویتامین kبرای خلاص شدن از شر دایره های تیره و گودی زیر چشم.

--کیسه های گیاهی چای بر روی چشمان شما . این امر نه تنها چشم را خنک بلکه حذف محافل تاریک .

- نوشیدن اب میوه طبیعی . سموم بدن را دفع و جلوگیری از محافل تیره چشم

ماسک گودی زیر چشم

--اماده کردن خمیری از اب اناناس و زردچوبه . اعمال ان روی ناحیه تیره چشم .

-- همچنین 1 راه طبیعی ساده و موثر . گرفتن اب سیب زمینی واب خیار به نسبت مساوی .اعمال ان روی ناحیه چشم با پنبه . بمدت 15-20 دقیقه و سپس شستن چشم با اب سرد .

--روغن بادام یکی از بهترین داروهای خانگی برای محافل تیره و گودی زیر چشم . بطور منظم ماساژچشم با استفاده روغن بادام بمدت 15 دقیقه

--مخلوط 2 قاشق غذاخوری اب گوجه فرنگی و 2 قاشق غذاخوری اب لیمو . و اعمال این مخلوط در زیر ناحیه دور چشم .

--یکی دیگر از درمانهای ساده گلاب است. اعمال ان با استفاده از پنبه و کمک به رنگدانهای تیره

- اماده سازی خمیر زردچوبه . اب گوجه فرنگی . عدس. و اب لیمو است. اعمال ان روی ناحیه چشم تا زمانی که خشک شود  . تمیز کردن ان با اب تازه .

--همچنین شما میتوانید خمیر جوز و شیر . اعمال ان قبل از رفتن به رختخواب .

--روش ساده و موثر دیگه استفاده از برگ نعناع . بکار گیری عصاره نعناع در زیر ناحیه چشم .

روشهای پزشکی

در بعضی از افراد حتی در سنین پایین گودی زیر چشم ها به صورت ارثی و یا در اثر لاغری دیده می شود این عارضه بدلیل کاهش بافت زیر پوست می باشد و با کرم و با داروی خاصی قابل بر طرف کردن نمی باشد .جهت رفع سیاهی دور چشم  می توان از فیلر های مصنوعی ماند انواع ژلها و یا فیلرها طبیعی که همان چربی است استفاده کرد ژلها باید مناسب برای تزریق در زیر چشم باشد و با سوزن تزریق نگردد چون امکان اینكه خطراتی از نظر وارد شدن ژل به داخل رگهای چشم را داشته باشد ، وجود دارد بنابراین جهت تزریق این ژلها از میکروکانولاهای مخصوص استفاده می شود که احتمال نفوذ به داخل رگ نداشته ، و خطری نیز برای چشم بدنبال نخواهد داشت.

اما بهتر از ژل ، چربی است که از بدن خود فرد گرفته می شود و بعد از تصفیه کردن و سانتریفوژ ، چربی خالص بعد از دادن بیحسی موضعی توسط کانولای ظریف به زیر چشم تزریق می شود و پس از چند روز تورم این سلولهای زنده چربی با بدن جوش میخورند و جزئی از بافت چربی طبیعی زیر چشم می شوند چربی علاوه بر حجم دادن و پر کردن گودی زیر چشم جوانسازی و کاهش چروک زیر چشم و همچنین کاهش برجستگی رگهای کبود زیر چشم نیز می گردد . بنابراین افرادى كه زیر چشمشان داراى عروق كبود و برجسته شان قابل رویت است ، با تزریق چربى میتوانند، ظاهر آنرابصورت طبیعى و بدون عوارض بهبود بخشند.

اگرشخصی دچار چروک زیاد زیر چشم است مى تواند علاوه بر تزریق چربى ، از PRP  ولیزر فرکشنال هم در همان جلسه استفاده كند ومی دانیم کهPRP  علاوه برجوانسازی ورفع چروک  ، گودی زیر چشم را نیز کاهش می دهد.