بالا کشیدن ابرو

جراحی بالا کشیدن ابرو چگونه انجام می شود؟

بیهوشی ارجح برای بالا بردن ابرو بیهوشی عمومی است. معمولا عمل جراحی لیفت ابرو حدود دو ساعت طول میکشد. در متداولترین روش بالا کشیدن ابرو، دو برش قرینه در طرفین سر در پشت خط رویش مو داده شده و پوست تحت هدایت آندوسکوپ (لوله باریکی که حاوی لنز و دوربین بوده و به یک مانیتور متصل است) از استخوان زیرین جدا میگردد. پوست سپس کشیده شده، بر روی ساختمانهای عمقی ثابت شده، و قسمتهای اضافی آن برداشته میشود. محل و شکل برش طوری طراحی میگردد که توسط موها پوشانده شده و پس از التیام قابل مشاهده نباشد. نتیجه عمل لیفتینگ ابرو ، قرار گرفتن گوشه های خارجی ابروها در موقعیتی بالاتر از موقعیت قبلی است.

header-browlift

آماده سازی قبل از عمل زیبایی شامل چیست؟

 • از آنجا که باید پس از جراحی زیبایی  تا چند روز غذاهای آبکی با استفاده از نی مصرف کنید، یک بسته نی تهیه نمایید.
 • پنجره ها را تاریک کنید تا در هنگام روز نیز بتوانید بخوابید.
 • بعد از عمل جراحی زیبایی تا سه روز نیاز به استراحت زیاد دارید. برای این مدت وسایل سرگرمی نظیر مجله، کتاب، موسیقی، فیلم و ... تهیه نمایید.
 • در صورتیکه قبل از جراحی زیبایی به سرماخوردگی، گلودرد، تبخال یا هر بیماری دیگری دچار شُدید پزشک خود را از آن مطلع نمایید.
 • از هشت ساعت قبل از ساعت تعیین شده برای عمل زیبایی مطلقا چیزی نخورید و نیاشامید (حتی آب).
 • قبل از مراجعه جهت بستری حتما استحمام کنید زیرا استحمام در عرض چهار روز پس از عمل ممنوع است. اصلاح صورت برای آقایان، و پاک کردن آرایش صورت و لاک ناخن برای خانمها ضروری است.
 • قبل از مراجعه اشیاء فلزی نظیر ساعت، النگو، گیره سر و غیره را خارج نمایید.
 • جهت بازگشت به منزل یک بالش و یک پتو در اتومبیل بگذارید.
 • در زمان مراجعه دفترچه بیمه، جواب آزمایشات و تمامی مدارک پزشکی خود را همراه داشته باشید.
 • روز عمل جراحی زیبایی لباسهای جلو باز(دکمه دار یا زیپ دار) و گشاد بپوشید. از پوشیدن پیراهن یقه بسته، تی شرت و لباس تنگ خودداری نمایید.
 • از هنگام بستری تا ۲۴ساعت بعد از جراحی زیبایی وجود شخصی که از شما مراقبت کند ضروری است.

آیا جراحی لیفت ابرو یا بالا کشیدن ابرو دردناک است؟

درد و ناراحتی بعد از بالا کشیدن ابرو بسیار ناچیز است. احساس سفتی و پُری بعد از عمل طبیعی است و درد مختصر و سوزش با دارو برطرف میگردد.

آیا جای برش بعد از عمل جراحی ابرو باقی میماند؟

جای برش ممکن است بصورت یک خط نازک کمرنگ باقی بماند، که البته در درون موها مخفی شده و دیده نخواهد شد.

به چند روز استراحت بعد از جراحی زیبایی ابرو نیاز دارید؟

شما نیاز به یک هفته استراحت در منزل دارید و میتوانید پس از آن به کار و زندگی روزمره خود بازگردید. توجه داشته باشید که فعالیت شدید، زور زدن، خم شدن به جلو و بلند کردن اجسام سنگین ممکن است ریسک خونریزی را افزایش دهد و تا دو هفته اکیدا ممنوع است. ویزیتهای مجدد یک هفته، دو هفته، یک ماه، سه ماه، شش ماه و یک سال بعد از جراحی ابرو انجام میشود.

نكاتي كه بيمار بايد بداند :

1 – چنانچه قبلا عملي روي پلك يا ابروي خود انجام داده ايد اطلاع دهيد .

2 – با تزریق بوتاکس  يا dysport  میتوان اقدام به کشیدن پوست نمود و قسمتهاي خارجي ابرو بطور موقت بالا كشيده مي شوند .

3 – آنتي بيوتيك تجويزي را بعد از عمل استفاده نماييد .

4 – تا 24 ساعت بعد از عمل از كمپرس سرد استفاده نماييد .در خانمها شکل نرمال ابرو به گونه است که دو ملیمتر بالاتر از برجستگی استخوان است وقوس آن به گونه ایست که از داخل روی استخوان شروع شده در  ناحیه یک سوم خارجی به بالاترین سطح خود میرسد و مجددا به برجستگی باز میگردد.

داروها

بیماران اغلب از وجود ناراحتی بیش از وجود درد شکایت دارند. از داروهای مسکن در صورت نیاز یا تجویز استفاده کنید. در حین استفاده از مسکن از مصرف سیگار و مواد مخدر و الکل بپرهیزید. استفاده از مسکن ها به همراه غذاهای کمکی، استفراغ و حالت تهوع ناشی از مصرف مسکنها را به حداقل می رساند.

آنتی بیوتیکها (cephalexin / kcflex) را هنگامیکه به خانه می روید شروع به مصرف کنید. تا 24 ساعت بعد از جراحی تب داشتن امری عادی است. همچنین داروهای ضدتورم را هنگام خواب شبانه در خانه شروع کنید.

مصرف ویتامین C به بهبود شما کمک می کند. ویتامین C را باید 3 بار در روز هر بار mg1000 به مدت 2 هفته مصرف کرد.